Cennet
720P

Cennet

 Süre: 84 Dakika

 Ülke: 

  

İki genç ilim havzası talebesi (medrese öğrencisi) Almanya'da dinler konulu bir seminere katılacaktır. Medrese'nin başkanı Hacı Ağa Feraseti, onların gitmesine mani olur. Genç din talebeleri ise onu da ikna edip beraberinde götürme peşindedir.

 2.577İZLENME

 22BEĞEN

 5BEĞENME

Detay
15 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
10Favori Ekle Sonra İzle
7.0
Toplamda 98 oy verildi.
Sorun Bildir
 1. İran filmi Cennet, Avustralya Film Festivali’nde
    3 sene Önce   89
  İran filmi Cennet, Avustralya Film Festivali’nde İslam Cumhuriyeti yapımı "Cennet" filmi, Avustralya Film Festivali'nde En İyi Film dalında aday gösterildi
  Cennetin Krallığı yönetmeni Selahaddin Eyyubi’yi çok yanlış anlatıyor
    5 sene Önce   636
  Cennetin Krallığı yönetmeni Selahaddin Eyyubi’yi çok yanlış anlatıyor İranlı tarihçi Hollywood'un tarihi gerçeklere tamamen zıt filmler yaptığına dikkat çekiyor
  İran animasyon filmi Cennetten Kurtuluş (2018) ödüle doymuyor
    5 sene Önce   1.103
  İran animasyon filmi Cennetten Kurtuluş (2018) ödüle doymuyor İran animasyon Filmi, Amerika Üniversal Festivalinin en iyi film ödülünü kazandı
  Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor
    5 sene Önce   793
  Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor İslami İran yapımı “Cennetten Kurtuluş” adlı animasyonun ABD düzenlenecek Uluslararası Orlando Barış ve Sinema Festivali’nde gösterileceği bildirildi.
  İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi
    5 sene Önce   1.076
  İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi İran yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) animasyon filmi, on farklı ülkede en iyi animasyon seçildi.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    admin Mart 26, 2020 22:04:57
  -- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --

  İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızı genç Muhsin, havza-yı ilmiye (medrese)ye kaydolup ilahiyat bilimlerinde derinleşmeye başlar. Bir gün sosyal medyada yabancılara İslam’ı yaymak fikrinden etkilenir ve kendisine bir hesap oluşturur.
  Muhsin, nedense Alicia isimli Alman bir kızı da eklemiş ve ona Şehid Ayetullah Murtaza Mutahhari gibi İslami alimlerinin kitaplarının tercümelerini göndermiştir.
  Dinleri araştıran Alicia, Muhsin’i bir seminerde konuşması ve deist öğretmeni ile münazara etmesi için Almanya’ya davet eder.
  Lakin Muhsin’in henüz hazır olmadığını düşünen hocası Hacı Ağa Feraseti ona izin vermez.
  Acaba Muhsin ve en yakın dostu Pejman ne yapacaktır?

 2. avatar
    admin Mart 27, 2020 19:27:19

  FİLMDE ADI GEÇEN YAZARLAR VE KİTAPLARI:

  1- Filmdeki Hacı Ağa Feraseti’nin باغ وحش منظم (Nizamlı Hayvanat Bahçesi) kitabı gösteriliyor ki gerçekten bu isimde bir kitap var olduğunu sanmıyorum. Ama kitabın adı; Ayetullah el-Uzma Cevadi Amuli‘nin غرب یک باغ وحش منظم است (Batı; Nizamlı Bir Hayvanat Bahçesidir) adlı konuşmasına ithaf olabilir. Ancak bu konuda Türkçe olarak tafsilatlı araştırma yapmak isteyenler, yine bir İranlı yazar olan Mücteba Lari’nin “İslam ve Batı Uygarlığının Çehresi” isimli kitabına şuradan müracaat edebilirler: https://www.caferilik.com/kutuphane/islam-ve-bati-uygarliginin-cehresi/

  2- Muhsin’in Alicea’ya Şehid Ayetullah Murtaza Mutahhari‘nin kitaplarını gönderdiğinden bahsediliyor ki Üstad Mutahhari’nin tüm Türkçe eserlerini şurada bulabilirsiniz: https://www.kevseryayincilik.com/murtaza-mutahhari

 3. avatar
    Muratcvk21 Mart 30, 2020 00:14:33

  Harika bir film izlemeyen pişman olur.

 4. avatar
    Fatma72 Nisan 7, 2020 01:20:45

  Güzeldi.mutlaka izleyin

 5. avatar
    metanetyas Nisan 24, 2020 22:07:24

  film gerçekten güzeldi. Nedense bir huzur kapladı içimi ardından da bir hüzün…

 6. avatar
    kudüsbizimdir Temmuz 16, 2020 00:36:35

  Çok ama çook güzeldi. Bazen ne kadar bağnaz bazense ne kadar modernist olduğumuzu bize bir defa daha hatırlatıyor. Aslında hepimiz Allah’ın kulu değil miyiz? Allah’ın biz bana şu ayetini hatırlattı. Çok güldüren ve bir o kadar da düşündüren bir film. Ve bana şu ayeti hatırlattı:

  “Ey insanlar, biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah yanında en üstün olanınız, (günahlardan) en çok korunanınızdır. Allah bilendir, her şeyden haberdardır.” (Hucurat 1)

 7. avatar
    gulvizar Eylül 28, 2020 13:52:14

  Gerek çevirisiyle gerek işlediği konusu ile çok güzel bir film

Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.