1. Cabir bin Hayyan

  Cabir bin Hayyan

  IMDb : 0.0 14 Bölüm

  Bu İslami İran dizisi, on iki imamların altıncısı İmam Cafer Sadık'ın (a.s) sahabesinden olup kimyagerlerin babası diye bilinen ve kimya-astronomi-tıp vb ilimlerde uzman olan Ebu Musa Cabir bin Hayyan'ın hayatını konu alıyor.
  Cabir bin Hayyan 7.2 / 10 4 kullanıcı oyu.
  7.2
  ( Toplamda 4 oy verildi. )

      0.0   5.797

 1. İran filmi, Mülteciler (2013), Peygamber Sahabesi Hz. Osman bin Mazun’u (r.a) anlatıyor
    5 sene Önce   2.100
  İran filmi, Mülteciler (2013), Peygamber Sahabesi Hz. Osman bin Mazun’u (r.a) anlatıyor İranlı molla yönetmen, Hüccet'ül İslam Muhammed Taki Ensari, Peygamber Sahabelerinden olan Hz Osman bin Mazun'u (r.a) ve Habeşistan hicretini konu alan film yaptı.
  İran dizileri Türkiye Televizyonunu fethetti
    5 sene Önce   2.475
  İran dizileri Türkiye Televizyonunu fethetti Peygamberler ve İslam Tarihi konulu İran dizilerinin yanı sıra güncel konulu İran dizileri de Türkiye Televizyonunu fethetti.
Background
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Kerbela-yi HUSEYN Mart 27, 2016 06:01:49

  İslam tarihi böylesi trajedilerle doludur. İlim adamları ve Ehl-i Beyt İmamları (a.s) saltanat yönetimleri tarafından sürekli baskı ve yer yer şiddete maruz kalmışlardır.

  Böylesi güzel filmleri bir araya toplayıp izleme fırsatını sunduğunuz için Allah razı olsun.

  Bir sorum olacaktı bu film’in 14. bölümünde Zübeyr’in vurulduğu sahnede çok hoş bir ezgi var onu kim seslendiriyor acaba bilginiz var mı? Yenikaynak ailesine selamlar…

 2. avatar
    Jan Valjean Şubat 11, 2019 14:29:16

  Allah rahmet eylesin.Hasan Cuharji çok sempatik bir adamdı.Dizi altyazili olsa daha iyiydi çünkü farsçayı duymak isterim ve orjinal sesleri.

DİZİ KATEGORİLERİ
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.