1. İbn-i Sina

  İbn-i Sina

  IMDb : 0.0 9 Bölüm

  Üstün sinema değeri, yüksek sanat çizgisiyle "Ebu Ali Hüseyin İbn-i Sina" sizleri bir kültür şölenine götürecek. Bu dizide bilimsel düşünceyi ve kadim uygarlıklardan süzülen evrensel irfanı modern zamanlara taşıyan bir büyük Müslüman bilgeyi dramatik hayat hikâyesiyle yakından tanıyacak; onun kişiliğinde olanca zenginliği ve derinliğiyle İslam irfanının, Müslüman şahsiyetinin cisimlenişini bulacaksınız. Siyasi çalkantılardan uzaklaşarak ilim ve hakikat peşinde bitmeyen yolculuğuna devam etmek üzere Harezm'den ayrılan İbn-i Sina'yı Gürgan'da bekleyen sürpriz olayları izleyecek, büyük bilgenin çevresinde gelişen olaylarda dönemin nüfuz ve iktidar çatışmalarının hikâyesini bulacaksınız.
  İbn-i Sina 6.8 / 10 21 kullanıcı oyu.
  6.8
  ( Toplamda 21 oy verildi. )

      0.0   9.764

 1. Ramazan Ayında İzleyebileceğiniz İslami Diziler
    3 sene Önce   345
  Ramazan Ayında İzleyebileceğiniz İslami Diziler Mübarek Ramazan ayında izleyebileceğiniz dini dizi filmler listesi
  İran dizileri Türkiye Televizyonunu fethetti
    4 sene Önce   2.431
  İran dizileri Türkiye Televizyonunu fethetti Peygamberler ve İslam Tarihi konulu İran dizilerinin yanı sıra güncel konulu İran dizileri de Türkiye Televizyonunu fethetti.
Background
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
 1. avatar
    Ayşe Demir Mayıs 12, 2016 05:23:59

  29 Aralık 2015’te Türkiye’de gösterime girmesi beklenen bu muhteşem filmi neredeyse bir sene gecikmeli mi izleyeceğiz? Eylül ayı çok geç. Ve neden dublaj? Filmleri altyazılı izlemek daha güzel bence.

 2. avatar
    Mustafa İnce Mayıs 12, 2016 05:25:45

  Geç oldu ama inşallah Eylül’de izleyebilecekmişiz. Bu güzel bir haber.

 3. avatar
    Ferit M. Mayıs 12, 2016 05:28:29

  Bu yüzden poltikacıların sanata müdahil olmasını istemiyoruz işte. Bir siyasi kişinin kısa film yarışmasını ziyareti ile dalkavuklar davet ettikleri onca sanatkârı unutuyor, unutturuyor. Söz hakkı verilmiyor sanata. Politikacı siyaset yapıyor ve gidiyor. Ve sonuç işte bu maalesef. Türkiye’de tekrar jüri olamayacağını söylüyor Mecid Mecidi. Eminim diğer sanatkârlarda bu muameleden rahatsız olmuşlardır.

 4. avatar
    Kamil Kan Mayıs 12, 2016 05:30:45

  Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan ve Faysal Soysal İran’da en çok izlenen yönetmenler arasında. Bununla gurur duyuyoruz.

 5. avatar
    Zehra Gül Mayıs 12, 2016 05:34:40

  Türkiye ve İran ortak yapımı filmlerin harika olacağına ben de katılıyorum. Çünkü iki ülke de İslam dünyasının sinemada en iyileri. Hem din, hem kültürde bir bu iki toplumun birlikte çalışmasının meyvesinin çok tatlı olacağını düşünüyorum. Bu bağlamda ilk ortak yapım film; ’’Yarının Adı Başka’’ bu ay, yani, Mayıs 2016’da gösterime girecek inşallah. Ve umarız bu tür ortak yapım filmlerin devamı gelir.

DİZİ KATEGORİLERİ
SON EKLENEN HABERLER
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.