7. Pers Film Festivali sona erdi

7. Pers Film Festivali sona erdi 10 Eylül 2018

Bu sene 7’ncisi Avustralya’da düzenlenen Persian Film Festivali’nin kapanış töreni Sidney kentinde gerçekleşti.

İranlı sinemacı Puya Badkube’nin yönetmenlik koltuğunda ilk kez yaptığı "Dresaj" adlı uzun metrajlı film festivalin “Altın Ceylan” ödülüne layık görülürken yönetmen Behmen ile Behram Erk’in birlikte yaptığı “Hayvan” isimli kısa film de ödül sahibi oldu.

2011 yılında kurulan festivalde İran yapımı filmler başta olmak üzere Tacikistan ve Afganistan sinemasından eserler gösteriliyor.

İran yapımı “Dresaj” filmi, günümüzdeki toplumda yeni kuşakların sorunlarını ele alarak yeni bir maceraya katılan birkaç gençin hayat hikayesini anlatıyor.

Geçtiğimiz sene “Hayvan” kısa filmi,18’incisi Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin uluslararası kurmaca dalında “Altın Kedi En İyi Film Ödülü”nü kazanmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir