Anne Gibi filmi Tataristan'da gösterime sunuldu

Anne Gibi filmi Tataristan'da gösterime sunuldu 08 Mayıs 2019

İran yapımı "Anne Gibi" filmi Tataristan'da düzenlenen 15. Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali'nde gösterildi.

İran yapımı "Anne Gibi (Mim Mesle Madar / M Like Mother)" filmi, 24-30 Nisan tarihleri arasında Tataristan'nın ev sahipliğinde düzenlenen 15. Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali'nde gösterime sunuldu.

2006 yılında merhum Resul MollaGülipur tarafından çekilen filmin özeti şöyle: "8 yıllık İran-Irak Savaşı’nda gaz bombasından etkilenen binlerce anneden biri olan Sepide (Gülşifte Ferahani), savaştan sonra evlenip çocuk sahibi olacağında geçti sandığı kimyasal etkiyle yüzleşir. Çocuğu sağlıklı doğmayacaktır. Diplomat olan eşi Süheyl (Hüseyin Yari), bu gerçeği konumuna yakıştıramayıp bebekten kurtulma yolları ararken Sepide, bir anne vakarıyla yükünü taşımaya karar verir."

Sözü geçen festival, dünya ülkelerini ve Rusya toplumunu İslam ve Müslümanlar hakkında doğru bilgilendirmeyi hedefliyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir