Asğar Ferhadi Saraybosna’da jüri başkanı olacak

Asğar Ferhadi Saraybosna’da jüri başkanı olacak

  Haziran 19, 2019

  330 Okunma

24. Saraybosna Film Festivali'nin jüri başkanlığını Oscar ödüllü İranlı senarist ve yönetmen Asghar Farhadi'nin yapacağı açıklandı.

Haber Türk’e göre, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 10-17 Ağustos'ta düzenlenecek 24. Saraybosna Film Festivali'nin (SBF) jüri başkanı Oscar ödüllü İranlı senarist ve yönetmen Asghar Farhadi olacak.

Organizatörler tarafından yapılan açıklamada, jüri başkanlığını Farhadi'nin yapacağı bu yılki Saraybosna Film Festivali'nin açılışının da İranlı yönetmenin son filmi “Everybody Knows” (Herkes Biliyor) ile yapılacağı ifade edildi.

Dünya prömiyeri bu yılki Cannes Film Festivali'nde yapılan filmin başrol oyuncuları Penelope Cruz ile Javier Bardem de 24. Saraybosna Film Festivali'nin ilk gününde İranlı senarist ve yönetmen Farhadi ile birlikte kırmızı halıda yürüyecek.

2012 yılında “Ayrılık” filmiyle Oscar almayı başaran Asghar Farhadi, 2017’de de “Satıcı” filmiyle bir kez daha Oscar ödülü adayı olmuştu.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.