Bağdat'ta "Şam Vakti" filmine yoğun ilgi

Bağdat'ta 06 Eylül 2018

Bağdat Ulusal Tiyatro Salonunda gösterime sunulan İran yapımı "Şam Saatine Göre" adlı film Iraklı sinemaseverlerin büyük ilgisini çekti.

Bağdat Ulusal Tiyatro Salonu’nda gösterime sunulan İran yapımı “Şam Saatine Göre” adlı film Iraklı sinemaseverlerin büyük ilgisini çekti.

Başkent Bağdat’ta gerçekleşen gösterim programında İran’ın Irak Büyükelçisi İrec Mescidi başta olmak üzere filmin yönetmeni İbrahim Hatami-Kiya da hazır bulundu.

Edinilen bilgilere göre; son günlerde Suriye’de gösterilen İbrahim HatamiKiya'nın Şam Vakti isimli son eserinin Güney Kore, Japonya ve Lübnan gibi ülkelerde de vizyona girmesi bekleniyor

Suriye'deki DEAŞ karşıtı mücadeleyi konu alan yönetmen İbrahim Hatemi-kiya'nın filminde İranlı oyuncu Hadi Hecazifer ve Babek Hamidiyan’a Suriyeli ve Lübnanlı aktörler eşlik ediyor.

Önde gelen İranlı yönetmen Hatemikiya'nın son eseri "Şam Saatine Göre" İran sinemasının en büyük şöleni olarak bilinen ve bu yıl 36’ncısı Tahran ile İran’ın dört bir yanında düzenlenen Fecr Film Festivali’ne katılarak 3 dalda ödüle layık görülmüştü.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir