Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor

Cennetten Kurtuluş filmi yine bir film festivaline katılıyor 01 Ocak 2018

İslami İran yapımı “Cennetten Kurtuluş” adlı animasyonun ABD düzenlenecek Uluslararası Orlando Barış ve Sinema Festivali’nde gösterileceği bildirildi.

Ali Nuri Oskui'nin yönetmenliğiyle Mecit Asudegan’ın kaleme aldığı “Cennetten Kurtuluş” adlı 76 dakikalık animasyon filmi, ABD düzenlenecek Uluslararası Orlando Barış ve Sinema Festivali’nin yarışma dalında gösterilecek.

2014’de barış ve kültür alışverişini desteklemek amacıyla yönetmen “Jeff Gary” tarafından kurulan bu festivalin önümüzdeki günlerde sinemaseverlerle buluşacağı belirtildi.

Bu animasyonun özeti şöyle: Savaş içinde olan belirsiz bir ülkede yazarlığın yanında öğretmenlik de yapan bir kadın, hayatlarını değiştirecek bir seyahatte iki öğrencisine eşlik etmek zorunda kalır.

Seul Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivali'nin "En İyi Animasyon Ödülü"nü kazanan “Cennetten Kurtuluş”un özgün müziği, İranlı besteci Muhammed Rıza Akili’nin imzasını taşıyor.

Berlin, Hong Kong, Golden Bridge ve Asya-Pasifik film festivallerinde de rekabete giren bu animasyon, geçenlerde Cannes Film Festivali’nin “Cannes Animasyon Günü” kategorisinde “En İyi Animasyon Ödülü”ne aday olarak seçilmişti.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir