Chomsky İran Film Festivaline mesaj gönderdi

Chomsky İran Film Festivaline mesaj gönderdi 01 Ekim 2018

Ünlü dilbilimci ve aktivist Profesör Dr. Noam Chomsky, İran Uluslararası Direniş Filmleri Festivaline övgü dolu bir not gönderdi

İran İslam İnkılabının sinema kanalı iFilmTV'nin bildirdiğine göre; Amerikalı ünlü dilbilimci, aktivist ve eleştirmen Prof. Dr. Noam Chomsky İslami İran'daki Uluslararası Direniş Filmleri Festivaline mesaj gönderdi.

Festivalin halkla ilişkiler bölümünün yaptığı açıklamaya göre Chomsky gönderdiği mesajda Direniş Film Festivalinin film ve video aracılığı ile aşırıcılığa karşı elde ettiği başarıların altını çizdi.

Ünlü dilbilimci ve aktivist mesajında ayrıca Direniş Film Festivalinin, Amerika ve bölgedeki işbirlikçilerince başlatılmış şiddet ve terörün temel sebebini göstermek için uygun bir girişim olduğunu belirtti.

İran İslam İnkılabının düzenlediği Uluslararası Direniş Filmleri Festivaline bu sene (2018) 73 ülkeden katılım oluyor.

Çoğu kısa film katılımı Amerikan ve Fransız film yapımcılarından gelirken, Türkiye, Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, İspanya ve Brezilya'dan toplamda 691 belgesel film ve 215 film katılıyor.

15. Uluslararası Direniş Filmleri Festivali Kasım 2018'de başkent Tahran'da düzenlenecek.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir