Ferhadi, Stockholm Film Festivalinden ödül alacak

Ferhadi, Stockholm Film Festivalinden ödül alacak 26 Ekim 2018

İran’ın tanınmış yönetmeni Esğer Ferhadi, 2018 Stockholm Film Festivalinden ‘’Visionary Award’’ ödülünü almaya hak kazandı.

Festival tarafından yapılan açıklamada, Ferhadi’nin Sinema dünyasının ustalarından olduğunu, kendisinin filmlerinde güncel konuları işlediğini ve bunların insanların hayatındaki etkilerini incelediğini bildirdi.

Açıklamada, ‘’Ferhadi’nin hikayeleri zarif bir şekilde entelektüellik ve gizem arasında hareket etmekte, bu hareket doğallığından dolayı kimse tarafından taklit edilemez. Ferhadi, İran sinemasının yeni nesilleri için değerli olduğu kadar dünyadaki sinemaseverler içinde önemlidir’’ denildi.

Bu ödül 2004 yılından beri Stockholm festivali tarafından sinemada yenilik yaratan yönetmenlere verilmektedir. Daha önce Wes Anderson, Pablo Larien ve Alkhandreo Gonzales de bu ödülü almışlardı.

Stockholm Film Festivali 7-18 Kasım arasında düzenlenmektedir.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir