Gizlilik Gerekçesiyle İbrahim Hatemi-Kiya Yeni Filminin Gösterimini Durdurdu

Gizlilik Gerekçesiyle İbrahim Hatemi-Kiya Yeni Filminin Gösterimini Durdurdu 06 Şubat 2018

İranlı yönetmen İbrahim Hatemi-kiya gizlilik gerekçesiyle Şam Zamanı (2018) filminin gösterimini durdurdu

Birkaç seyircinin filmi cep telefonu ile kaydettiği fark edilince İranlı yönetmen İbrahim Hatemi-kiya, filmin sinemada gösterimine ara verdirdi.

Meşhed şehrindeki bir sinemada filmin cep telefonlarına kaydedilmeye çalışılmasının ardından, yönetmen filmin bu sinemadaki gösterimini durdurdu.

Birkaç kişinin gizlice filmi telefonuna kaydetmeye çalışması yönetmeni kızdırdı. Ardından yönetmen Meşhed'in Atlas Sinema Salonlarına çıktı ve organizatörlerden filmin gösterimine ara vermesini istedi.

Yönetmen Hatemi-kiya ayrıca bu sinema salonlarının yöneticilerinden, sinema salonlarına katı kurallar getirmelerini talep etti.

Yönetmenin yorumlarından sonra bu sinema salonlarında artık, içeriye alınmadan önce seyircilerden telefonlarını teslim etmeleri rica ediliyor.

Şam Zamanı (2018) filmi, IŞİD terör örgütü tarafından Suriye'de esir alınan İranlı pilot ve yardımcı pilot olan oğlunu konu alıyor.

Filmin Meşhed'deki gösterimi, 1-11 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen 36. Fecr Film Festivali'nin bir parçası olarak sunulmuştu.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Uğur Turgut 07 Şubat 2018, Çarşamba
Meşhedli izleyiciler sınıfta kaldı desenize.
Bence her film, sinema gösterimi bitmeden internete düşmemeli.
Aksi taktirde yapımcılar yeni çekecekleri filmler için bütçe kazanamaz.
Yönetmen kendi filmini gösterimden çektikten sonra, diğerlerinin filmlerini de unutmaması ve onlar için katı kurallar konulmasını istemesi de güzel bir jest olmuş.
Tebrik ederim.