Habis Amerika, İran Karşıtı Film Yapmaya Doymuyor

Habis Amerika, İran Karşıtı Film Yapmaya Doymuyor 20 Temmuz 2018

İran karşıtı Argo filmi ile ün yapıp Oscar alan Amerikalı siyonist oyuncu ve yönetmen Benjamin Géza Affleck, Netflix bünyesinde yeni bir İran karşıtı film projesine katılacak

Ahlaksız (kadın eşcinseli konulu) birçok dizi ve film çekmiş Dee Rees'in, Netflix bünyesinde çekeceği yeni bir İran karşıtı filminin erkek başrolü için, yine İran karşıtı filmlerde rol alıp yönetmesiyle bilinen Ben Affleck'i seçtiği bildirildi.

The Last Thing He Wanted (2019) filmi de tıpkı Argo (2012) gibi İran rehine olayını işleyecek.

İran İslam Devriminin sırasında diktatör Rıza Pehlevi Amerika'ya kaçmıştı. Amerika Rıza Pehlevi'yi iade etmeyince, bir grup üniversite öğrencisi İran'daki Amerikan elçiliğini basmış, 52 Amerikan ajanını rehin almış ve Orta Doğu hakkında önemli belgeler ele geçirmişti. İran İslam Cumhuriyeti böylelikle büyük bir Amerikan komplosunu engellemiş, Amerikan ajanlarını 444 gün boyunca rehin tutmuştur.

Amerikan rejimi, ajanlarını kurtarmak için İran'a karşı Kartal Pençesi adlı operasyonu düzenlese de başarısız olmuş ve Tebes Çölünde çıkan kum fırtınasında filoları yok edilmiştir.

Sayısız ülkeyi işgal etmiş, darbe yapmış ve kukla diktatörler-rejimler kurmuş olan Hünhar-ı Cihan Büyük Şeytan Amerika, İran'daki fiyasko ve yenilgisini örtmek ve kendisini kahraman gibi göstermek için sinema sanatını kullanıyor ve bu uğurda hiçbir masraftan kaçınmıyor.

Nitekim bu bağlamda habis Hollywood, İran karşıtı Argo (2012) isimli aldatıcı-yanıltıcı filmi çekmiş ve 2013'te en iyi film seçip Oscar vererek -tabiri caizse- kendileri çalıp kendileri oynamıştır.

Yani, bu, gerçekleri ters-yüz edip Persler ve İran'ı kötü, kendilerini ise hürriyetçi-özgürlükçü olarak göstermeye çalıştıkları ilk film değil. Son film de olmayacak gibi.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    3
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Yönetici
  Admin 20 Temmuz 2018, Cuma
Amerikan rejimi daha önce, 300 Spartalı (2006) gibi birçok filmde İranlıları ve Doğuyu kötü, Kendilerini ve Batıyı ise kahraman olarak göstermek istemişti.

Tarihi bilgilere-gerçeklere göre Sparta’da kölelerin sayısı hür insanların sayısının 7 katıydı ve askerlerinin çoğu eşcinseldi.

Perslerin Ahameniş İmparatoru I. Serhas ise İmparatorluğun kurucusu ve bilinen ilk insan hakları bildirgesinin (Kiros Silindiri) sahibi II. Kiros (Büyük Keyhüsrev)’in izinden gidip Babil’i ve Avrupayı fethetmiş, buralarda köleliği kaldırmıştı.

Yani 300 Sparta filminde kahraman olarak gösterilen Sparta kralı Leonidas, insan hakları ve özgürlük için değil, kölelik sistemini korumak için can vermiştir.

Ama gel gör ki bu 300 Sparta filmi sinema salonlarımızda gösterildi. Millet de izledi ve tarihi bu filmin yalanlarına göre biliyor artık.

Bu gafletin sonucu olarak; siyonist İsrail rejiminden Noam Murro adlı yahudi yönetmen Amerika’ya gidip, 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (2014) adı ile bu filmin ikincisini çekti.

Evet, Amerika ve İsrail, sinema gibi güzel bir sanatı halkları kandırmak ve yalanlarına inandırmak için kullanıyor. BOPçular ise bu filmleri yayarak bu emperyalist mihraklara kölelik ediyor.