Hz. Hatice’nin hayatı dizi konusu olacak

Hz. Hatice’nin hayatı dizi konusu olacak

  Haziran 19, 2019

  467 Okunma

Peygamber-i Ekrem Hazreti Muhammed Mustafa'nın (sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem) eşi, Hazreti Hatice (selamullahi aleyha) validemizin hayatı dizi konusu olacak

İran İslam Cumhuriyeti yapımı Hz. İmam Ali (a.s) dizisinin yönetmeni Davut Mir Bakıri’nin Hz.Hatice’nin (s.a) hayatını anlatan bir dizi çekeceği bildirildi.

İran İslam İnkılabı yapımı Hz. İmam Ali (a.s) dizisinin yönetmeni Davut Mir Bakıri'nin Peygamber Efendimiz’e (s.a.a) ilk inanan ve ona ilk zevce olma şerefine eren Hz.Hatice’nin (s.a) hayatını anlatan bir dizi çekeceği bildirildi.

Ünlü yönetmen Mir Bakıri’nin Hazreti Peygamber'in (s.a.a) güzide ashabından Selman-ı Farisi hazretlerini anlatacak bir televizyon dizisi projesine başlayacağını açıklamıştı.

Yönetmen ve senarist Davud Mir Bakıri daha önce Kurtlar (1986-1987), Rana (1988-1990), İmam Ali (a.s) (1991-1996), Kayıp Masumiyet (2002) ve Muhtarname (2004-2009) gibi birçok başarılı dizi yönetmişti.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.