İran Animasyon Filmi; “Roma Prensesi” (2015) Gösterime Girdi

İran Animasyon Filmi; “Roma Prensesi” (2015) Gösterime Girdi

  Haziran 19, 2019

  3.207 Okunma

İran Animasyon Filmi; "Roma Prensesi" (2015) Gösterime Girdi

Zehra Breytia, Hamit Caferi ve Hadi Muhammediyan'ın senaryosunu yazdığı ve Hadi Muhammediyan'ın yönettiği İran-Lübnan ortak yapımı animasyon filmi شاهزاده روم (Şehzâde-yi Rûm) (Roma Prensesi) (2015) gösterime girdi.

Roma Prensesi” (2015) animasyon filmi, 9. asırda Jül Sezar'ın torunu olan dindar Hristiyan Prenses Melika'nın, ordu komutanıyla zorla evlendirilmek istendiği sırada Roma'dan kaçışını ve Samarra'ya gidip İmam Hasan Askeri (a.s) ile evlenişini konu alıyor. Roma Prensesi Melika, İslam'ı kabul edip İmam Hasan Askeri (a.s) ile evlenmesinin ardından ismini Nergis Hatun olarak değiştiriyor.

“Roma Prensesi” (2015) animasyon filminin resmi internet sitesine şu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.​princessofrome.ir

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.