İran filmi, Doğum; Türkiye'de gösterime girdi

İran filmi, Doğum; Türkiye'de gösterime girdi 16 Kasım 2017

Siyamek Ata'nın yönetmenliğini yaptığı "Doğum" kısa filminin Türkiye'nin Malatya Film Festivali'nde gösterime girecek.

Siyamek Ata'nın yönetmenliğini yaptığı "Doğum" kısa filminin Türkiye'nin Malatya Film Festivali'nde gösterime gireceği ile ilgili, "20 dakikada Azeri Türkçesinde yapılan 'Doğum' filmi, Malatya Film Festivali'nin 'Sınırlar Gereksizdir' bölümünde Hüseyin Asl Abdullahi'nin yönettiği 'Başlangıçta Ölüm' ile Leyla Nevruzi'nin yaptığı 'Benim Adım İsmet' filmleriyle birlikte gösterilecek" ifadelerinde bulundu."Doğum" filminin yönetmeni sözlerine şunları da ekledi: Bu festival, Malatya'da 7. dönemini düzenlemektedir. Ünlü İranlı oyuncu Fatıma Mutemed Arya da festivalin jüri heyetinde yer alırken İranlı yönetmen Rahşan Beni İtimad ise gerçekleştirdiği ömür boyu sanatsal faaliyetleri dolayısıyla takdir edilecek.

"Doğum", doğum günü partisinde bir araya toplanan birkaç gencin aralarındaki bir arkadaşlarının istemeden hamile kaldığını öğrenmesiyle başlıyor.

Malatya Film Festivali 9-16 Kasım tarihlerinde yapılıyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir