İran filmine Belçika'dan büyük ödül

İran filmine Belçika'dan büyük ödül 01 Temmuz 2018

Vahid Celilvend’in yönettiği “Tarihsiz, İmzasız” isimli sinema filmi dün Belçika’da düzenlenen Brüksel Film Festivali’nin kapanış töreninde en iyi film ödülüne layık görüldü.

Ali Celilvend’in yapımcılığını yaptığı Vahid Celilvend’in yönettiği “Tarihsiz, İmzasız” isimli İran İslam İnkılabı yapımı sinema filmi dün Belçika’da düzenlenen Brüksel Film Festivali’nin kapanış töreninde en iyi film ödülüne layık görüldü.

Geçenlerde İran’da düzenlenen 35. Fecr Film Festivali’ne de katılan sözü geçen film, en iyi yönetmen, en iyi tamamlayıcı erkek oyuncu ve en iyi ses efekti ödüllerini de kazanmayı başarmıştı.

“Tarihsiz, İmzasız” filmi adli tıp kurumunda çalışan “Kaveh Nariman” adlı bir doktorun hikayesini anlatıyor; çalıştığı yerde daha önce tanıdığı bir kişinin cesediyle karşılaşan Nariman ölüm nedeninin teşhisi konusunda bazı sorunlarla yüzleşiyor.

Amir Agaii, Hediye Tahrani, Said Dah, Alireza Ostadi, Navid Muhammedzade, Zakiyye Behbehani ve Mahan Nasiriniya gibi ünlü İranlı aktörler sözü geçen filmin oyuncu kadrosunda yer alıyorlar.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
murat 15 Temmuz 2018, Pazar
Belçika dan Gelen Güzel bir haber. inşaALLAH Bende belçika da yaşamak istiyorum nasip olur bana vatandaşlık almak.