İran sinemasından Almanya'da büyük başarı

İran sinemasından Almanya'da büyük başarı 03 Ağustos 2017

İranlı yönetmen Ali Atşani'nin yaptığı "Wishbone" isimli filmin Almanya'da düzenlenecek Berlin Bağımsız Sinemacılar Festivalinin En İyi Senaryo Ödülüne aday olarak seçildiği belirtildi.

Yönetmen Ali Atşani’nin yaptığı son filmi “Wishbone”, Eylül’de Almanya’nın başkentinde organize edilecek Berlin Bağımsız Sinemacılar Festivali’nin En İyi Senaryo Ödülüne aday olarak seçildi.

Bu filmin İran’da vizyona girdikten sonra Netflix şirketi tarafından dünya çapında gösterime gireceği kaydedildi.

Söz konusu film, Tahran’da 2002 yılında İranlı milli sporcu Nasır Muhammedhani’nin eski eşi Lale Seherhizan’ı bıçaklayarak öldüren ve idam cezasına çarptırılan 40 yaşındaki bayan Şehla Cahid'in hikayesini anlatıyor.

Başrollerini Hüseyin Yari, Mitra Haccar, Azade Mehdizade ve Mahçehre Halili’nin üstlendiği film geçenlerde İngiltere'de organize edilen 2017 Londra Bağımsız Sinemacılar Birliği Festivali’nde jüri heyeti tarafından en iyi film olarak seçildikten sonra ödül kazanmıştı. Bu film ayrıca ABD’de düzenlenen 2017 Uluslararası Atlanta Film Festivali ve Uluslararası Ridgefield film festivallerine de katılmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir