İran-Türkiye yapımı filmden Nepal Festivali'nde büyük başarı

İran-Türkiye yapımı filmden Nepal Festivali'nde büyük başarı 12 Mart 2018

İran'ın Kum kentinin Genç Sinemacılar Derneği ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ilk ortak kısa film olan "Yağmur Çiseliyor", 6. Nepal İnsan Hakları Festivali'nde birinciliğe uzandı

İran’ın Kum kentinin Genç Sinemacılar Derneği ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ilk ortak kısa film eseri olan Said Necati’nin yönetmenliğini gerçekleştirdiği “Yağmur Çiseliyor”, 6. Nepal İnsan Hakları Festivali'nde birinciliğe uzandı.

İzmir’de 2016 yılında yapılan bu 15 dakikalık kısa film, öğretmenlerine yardım etmek isteyen öğrencilerin hikayesini anlatmaya çalışıyor.

“Yağmur Çiseliyor” daha önce İzmir, Antakya, Kars, Almanya, Bangladeş, Güney Kore, Tahran ve İsfahan’da düzenlenen film festivallerine de katıldı.

İnsan hakları alanındaki sorunlara odaklanan Nepal Film Festivali, 7-10 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir