İran ve Ermenistan ortak filmi 'Havva', Oscar'a aday oldu

İran ve Ermenistan ortak filmi 'Havva', Oscar'a aday oldu 29 Eylül 2017

İran ve Ermenistan ortak filmi 'Havva' (2017), Oscar'a aday oldu

Ermeni Milli Film Akademisi, Amerikan Sinema Akademisinin "Oscar" yıllık ödülünün "En iyi yabancı dildeki film" kategorisinde bu yıl yönetmen Anahit Abad'ın "Havva" (2017) dramını aday gösterecek. 

Ermenistan ve İran ortak yapımı olan film, 24 Eylül'den itibaren Yerevan sinemalarında gösteriliyor.

Ermenistan Milli Sinema Merkezi ile İran İslam Cumhuriyeti Farabi Sinema Fonu tarafından finanse edilen film, yıllar önce hayatında vuku bulan tatsız olayları unutmak, onlardan kurtulmak isteyen bir kadının hikayesini anlatıyor. Kızıyla Yerevan'dan taşınan Havva, Karabağ'daki tanıdıklarının yanına yerleşiyor. Fakat geçmiş, onu burada da buluyor.

Filmde, oyuncular Narine Grigoryan, Şant Harutyunyan, Marcan Avetisyan, Rozi Avetisyan, Sergey Tovmasyan, Vrej Kasuni, Tigran Davtyan, Nanor Petrosyan, Elena Adamyan, Marat Davtyan rol aldı.

Filmin senaryo yazarı Anahit Abad, yapımcısı ise Taki Aligülizade'dir
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir