İran ve Güney Kore’den film yapımı alanında işbirliği

İran ve Güney Kore’den film yapımı alanında işbirliği 04 Aralık 2018

Güney Koreli film yapımcıları ve çalışanlarından oluşan bir heyet, İran Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü ile yaptıkları görüşmede İran ile film yapım alanında ortak işbirliğini ele aldı.

Tahran’da düzenlenen 7. Güney Kore Film Festivali sırasında Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü, Uluslararası İşlerden Sorumlu Yardımcısı ve Ortak Yapım İşleri Müdürü ile bir araya geldi.

Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü Ali Rıza Tabeş bu görüşmede yaptığı açıklamada, Vakfın kuruluşunun 35. Yılına girdiğini ve film yapımında aktif olarak İran sinemasının uluslararsı arenada tanıtım görevi yaptığını dile getirdi.

Tabeş, 'Bu toplantı, her iki ülkenin ortak film yapımına yönelik görüşmeler için iyi bir firsattır' dedi. İran ve Güney Kore arasındaki sinema işbirliğinin gelişmesinin önemli olduğunu kaydeden Tabeş, 'Güney Kore televizyon ve sinemasında İran yapımı filmlerin yayılanmasını istiyoruz' diye belirtti.

İran ile Güney Kore arasında uzun metrajlı bir eser yapıldığına işaret eden Tabeş, bu filmin gelecek yıl gösterime gireceğini açıkladı.

Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü Tabeş ayrıca Fransa, Almanya, ABD, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Azerbaycan ve Türkiye gibi ülkelerle ortak film yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

IRNA
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir