İran ve Pakistan'dan ortak film projesi

İran ve Pakistan'dan ortak film projesi 06 Ocak 2019

İran İslam Cumhuriyeti'nin Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü Ali Rıza Tabeş, Pakistan’ın Tahran Büyükelçisi Rafet Mesud ile bir araya geldi.

İran İslam İnkılabının Farabi Sinema Vakfı Genel Müdürü Ali Rıza Tabeş, Pakistan’ın Tahran Büyükelçisi Rafet Mesud ile bir araya gelerek, iki ülkenin kültür ve sinema alanında sahip olduğu potansiyellere vurgu yaptı.

“İran ile Pakistan arasında ortak tarihi, kültürel ve dini bağlar kültür ve sinema alanında işbirliği için olumlu kapasiteler sağlamıştır.” diyen Tabeş, başta Ekonomik İşbirliği Örgütü (ECO) üyesi devletler olmak üzere bölge ülkeleriyle sinema alanında yakın ilişkiler kurmanın Farabi Sinema Vakfı’nın gündeminde olduğuna dikkati çekti.

Pakistan’ın İran'ın sinema endüstrisi için ana hedef ülkelerden biri olduğunu belirten Tabeş, “İran filmlerinin Pakistan'da ve Pakistan filmlerinin İran’da tanıtılıp yayınlanması için zemin hazırlamalıyız. Özellikle film ve diziler yayınlayan TV ve internet siteleri, iki ülkenin kültürünü tanıtma konusunda çalışmalı.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüşmede İran ve Pakistan arasında ortak film projenin yapılması da masaya yatırıldı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir