İran yapımı animasyon Brezilya'da gösteriliyor

İran yapımı animasyon Brezilya'da gösteriliyor 20 Mayıs 2018

İranlı animatörler Babek ve Behnud Nekui’nin birlikte yönettiği “Rubi ile Civcivler” adlı kısa animasyon Brezilya’da düzenlenecek olan Uluslararası Anima Mundi Film Festivali’nde gösteriliyor.

Babek ve Behnud Nekui’nin birlikte yaptığı “Rubi ile Civcivler” adlı kısa animasyon Brezilya’da düzenlenecek Uluslararası Anima Mundi Film Festivali’de rekabete girecek.

1933 yılından itibaren Brezilya’nın Rio de Janeiro ve Sao Paulo kentlerinde düzenlenen Anima Mundi festivalinde farklı filmler gösterime girerken çeşitli atölyeler de sinemaseverlere kapısını açıyor.

Yaklaşık bir milyon 500 bin izleyici ile dünya çapında en çok izlenen festivaller listesine girmeyi başaran Anima Mundi’de kısa animasyon dalında ödül kazanan eserlere Oscar Ödülleri yarışmasına girme hakkı veriliyor.

“Rubi ile Civcivler” eseri ise Anima Mundi festivalinin çocuklar dalında rekabete girecek.

Bir tilki ve horuzun çekişmelerini anlatan kısa animasyon daha önce Fransa’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Annecy Film Festivali’nde de gösterilmişti.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir