İran yapımı animasyon Brezilya’da ödül kazandı

İran yapımı animasyon Brezilya’da ödül kazandı 27 Aralık 2017

İranlı yönetmen Merziye Ebrar Paydar’ın yönettiği “Evcil Adam” isimli kısa animasyon, Brezilya’da düzenlenen “Sao Paulo Times” festivalinde ödüle layık görüldü.

Yönetmenliğini Marziye Ebrar Paydar’ın üstlendiği “Evcil Adam” isimli kısa animasyon filmi bu sene ikincisi Brezilya’da düzenlenen “Sao Paulo Times” festivalinin “En İyi Kısa Animasyon Ödülü”nü kazandı.

Brezilya’da yayınlanan Sao Paulo Times gazetesinin sponsorluğundaki uluslararası festival, kısa filmleri desteklemek amacıyla yapılmaktadır.

Edinilen bilgilere göre, 12 bölümden oluşan “Sao Paulo Times” festivalinde 2 ila 50 dakikalık filmler gösteriliyor.

Daha önce Güney Kore’de gerçekleşen 21. Seul Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivali’ne de katılan “Evcil Adam”ın özeti şöyle: Evcil hayvan satışı yapan bir adam petshopunda uykuya dalar. Uyurken rüyasında kabus gören adam kendisini evcil hayvanların kafesinde bulur. Evcil Adam kendisini kurtarmaya çalışsa bile başarılı olamaz.

Söz konusu animasyon geçenlerde Malezya’nın başkenti Kuala Lampur’da organize edilen Uluslararası Çevre Film Festivali’nin “En İyi Kısa Film Ödülü”ne aday olarak seçilmişti.

İslami Davet
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir