İran yapımı Azeri filmi Romanya'da ödül kazandı

İran yapımı Azeri filmi Romanya'da ödül kazandı 04 Haziran 2018

İranlı yönetmen Asger Yusufinecad'ın Azerice çektiği “Ev” isimli film Romanya’da düzenlenen Transilvania Uluslararası Film Festivali’nde ödüle layık görüldü.

Romanya'daki ilk ve en büyük sinema festivallerden olan Transilvania Uluslararası Film Festivali’nin (TIFF) kazananları belli oldu.

Romanya’nın Kaloşvar kentinin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine yarışmaya katılan filmlerin yönetmen, oyuncuları ile jüri üyeleri katıldı.

Festivalin "Jüri Özel Ödülü"nü İranlı yönetmen Asger Yusefinejad’ın “Ev” adlı filmi kazandı.

Söz konusu festival 25 Mayıs-03 Haziran 2018 tarihleri arasında sinemaserlerle buluşmuştu.

35. Tahran Fecr Film Festivali’nin sanat ve tecrübe dalınada da gösterilen 78 dakikalık filmin özeti şöyle: Yaşlı bir adamın vasiyetine göre organlarının bağışlanması gerekir, ancak evin kızı buna karşı çıkar ve...

Geçenlerde Yusefinejad, yeni filmi ile ilgili, “Halihazırda elimde ‘Evlilik Odası’ adlı geçici bir taslak var. Bunun üzerine çalışıp ikinci senaryomu Azeri dilinde kaleme alacağım” açıklamasını yapmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir