İran yapımı Azeri filmi Tokyo'da gösterilecek

İran yapımı Azeri filmi Tokyo'da gösterilecek 29 Eylül 2017

İranlı yönetmen Asger Yusefinejad’ın Azerice çektiği “Ev” isimli film, Uluslararası Tokyo Film Festivali’nde gösterilecek.

Yönetmenliğini Asger Yusefinejad’ın üstlendiği ve çekimlerinin İran’ın Azerbaycan eyaletinde yapıldığı “Ev” isimli filmin Japonya’nın başkentinde düzenlenecek 30. Uluslararası Tokyo Film Festivali’nin yarışma dalında gösterileceği belirtildi.

35. Tahran Fecr Film Festivali’nin sanat ve tecrübe dalınada gösterilen 78 dakikalık filmin özeti şöyle: Yaşlı bir adamın vasiyetine göre organlarının bağışlanması gerekir, ancak evin kızı buna karşı çıkar ve...

Edinilen bilgilere göre, sinema festivalinin jüri heyetinde Amerikalı ünlü aktör Tommy Lee Jones’un yanı sıra İranlı senarist Rıza Mirkerimi de yer alıyor.

Geçenlerde yönetmen Yusefinejad, yeni filmi ile ilgili, “Halihazırda elimde ‘Evlilik Odası’ adlı geçici bir taslak var. Bunun üzerine çalışıp ikinci senaryomu Azeri dilinde kaleme alacağım” açıklamasını yapmıştı.

Sözü geçen film fesitvalinin açılış töreni önümüzdeki 25 Ekim tarihinde başkent Tokyo’da başlıyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir