İran yapımı belgesel Saraybosna'da gösterilecek

İran yapımı belgesel Saraybosna'da gösterilecek 11 Temmuz 2018

İranlı yönetmen Ruhullah Molavi’nin “Sultan’ın Krallık Bölgesi” adlı eseri Bosna-Hersek’te düzenlenecek VIVA Belgesel Film Festivali'ne katılma hakkını elde etti.

Yönetmenliğini Ruhullah Mulevi’nin üstlendiği  “Sultan’ın Krallık Bölgesi” adlı eseri bu sene 4’üncüsü Bosna-Hersek'te düzenlenecek olan VIVA Belgesel Film Festivali'nin çevre bölümünde gösteriliyor.

Bu belgesel Tahran’daki Mihrabad Havaalanı’nda avcı olarak çalışan ve uçaklar için tehlikeli olabilecek kuş ile hayvanları uzaklaştıran veya avlayan Behram Pustinduz hakkında. Bu kişi aynı zamanda İran’ın kuzeyinde Çevre Koruma Dairesi’nde çalışmaktadır.

Söz konusu festivalin çevre, din ve gençlik dalında yaklaşık 100 eser rekabet için kabul edildi.

VIVA Belgesel Film Festivali önümüzdeki 12-16  Eylül 2018 tarihleri arasında Bosna- Hersek’in başkenti Saraybosna’nın ev sahipliğinde yapılıyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir