İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi

İran Yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) Filmi, 10 Farklı Ülkede En İyi Animasyon Seçildi 02 Aralık 2017

İran yapımı, Cennetten Kurtuluş (2017) animasyon filmi, on farklı ülkede en iyi animasyon seçildi.

İran İslam Cumhuriyeti yapımı animasyon film, Release From Heaven / Cennetten Kurtuluş (2017), Venezüela'da aldığı son ödülle beraber toplam on farklı ülkede en iyi animasyon filmi seçildi.

İranlı yönetmen Ali Nuri Uskui'nin yönettiği animasyon film, Sare adlı bir bayan yazar ve öğretmenin, babalarını bulmada iki öğrencisine yardım edişini ve yaşadıkları tuhaf bir macerayı konu alıyor.

Filmde süregelen bir savaş vardır ve hayal ile gerçeklerin karışımı, çocuklara her gece bir hikaye anlatan Sare'yi gerçek bir kahramana ulaştırır.

Cennetten Kurtuluş (2017) animasyon filmi; ABD, İngiltere, Kanada, İtalya, Portekiz, Güney Kore, İspanya, Hong Kong, Fransa ve Venezüela'da düzenlenen on farklı uluslararası film festivalinde en iyi animasyon ödülünü kazandı.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir