İran yapımı film Türkiye'de vizyona girecek

İran yapımı film Türkiye'de vizyona girecek 24 Eylül 2017

İranlı yönetmen Asger Ferhadi’nin çektiği “Eli Hakkında” adlı filmin Türkiye’de vizyona gireceği belirtildi.

Oscar ödüllü Asger Ferhadi’nin 2009’da yaptığı “Elly Hakkında” isimli film yakın gelecekte Türkiye’deki sinema salonlarında vizyona girecek.

Başrollerinde Şehab Hüseyni, Terane Alidusti, Mani Hakiki, Golşifte Farahani ve Merila Zarei’nin oynadığı filmin özeti şöyle: Eli isimli anaokulu öğretmeni arkadaşının daveti üzere İran’ın kuzeyine yolculuk yapar. Eli’nin esrarengiz bir şekilde kaybolması trajik bir maceraya dönüşecektir.

Söz konusu film 2015 yılında katıldığı Berlin Film Festivali'nde “En İyi Yönetmen Gümüş Ödülü”ne layık görülmüştü. Aynı yılda ABD’de gösterime giren film, “Associated Press”in sinema eleştirmeni Jack Coill tarafından 2015’in en iyi 10 film listesine eklenmişti.

Başarılı sinemacı Asger Ferhadi’nin yönetmenliğinde çekilen 'Satıcı' adlı film, 89. Oscar Ödülleri’nin “En İyi Yabancı Film” dalında İran’a Oscar kazandırmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    4
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Musa 27 Eylül 2017, Çarşamba
Şaka mı bu. 10 kereden fazla tv de verilen ve her yerde türkçe dublajı olsun altyazısı olsun bulunan filmi vizyona hangi kafayla sokuyorlar. Tabiiki de iran filmleri vizyona girsin isterim ama 40 yılda bir film getirtiyorlar o da herkesin izlediği bir film. Yahya Sessiz Kalmadı yada Parting filmini getirseler ya.
Avatar
Yönetici
  Admin 27 Eylül 2017, Çarşamba
Haklısınız. Maalesef sinema şirketlerimiz Hollywood sempatizanlarının elinde.
Amerika’nın Akademi Ödüllerinde, İranlı yönetmen Asğar Ferhadi ’’Satıcı’’ isimli filmi ile Oscar kazandı diye, sanki İran’da başka yönetmenler ve yeni filmler yokmuşçasına aynı yönetmenin çok eski bir filmini sinema salonlarında göstermeye karar verdiler.
Yani, İran sinemasını aracısız / doğrudan ve güncel olarak takip etmiyor sinema şirketlerimiz. Hollywood’a bağımlı kalıyorlar ve Hollywood’un beğenip ödüllendirdiği İran filmlerini gösteriyorlar sadece.
Çok yazık!
Avatar
Üye
  Simurg 12 Ekim 2017, Perşembe
Adminin dediği gibi Asghar Farhadi ödül kazandı diye kıymetlendi filmleri oysa ki İran Sineması izlemeyen/sevmeyenler bile bu filmi izlemiştir. Çok Güzel film hatta en sevdiğim filmler arasında filme, yönetmene, oyunculara lafım yok tabi ama güzele güzel demek için elin övmesi gerek bizde böyle dönüyor işler ne yazık ki.

Yalnız sitede mevcut değil nedenini merak ettim doğrusu.
Avatar
Yönetici
  Admin 12 Ekim 2017, Perşembe
Sinema gösterimi süresince filmi sitemizden kaldırdık ki izleyecek olanlar sinemaya gitsin ve bu şekilde girişimcilere destek olsun. Film gösterimden kalkınca tekrar sitemize ekleyeceğiz. Anlayışınız için teşekkürler.
Avatar
Üye
  Simurg 12 Ekim 2017, Perşembe
Çok iyi düşünmüşsünüz , teşekkürler