İran'da yeni bir Türk dizisi ekrana gelmeye hazırlanıyor

İran'da yeni bir Türk dizisi ekrana gelmeye hazırlanıyor 06 Ocak 2019

Yönetmenliğini Hasan Kıraç’ın ve yapımcılığını Melih Sezgin’in üstlendiği “Kırık Kalpler” dizisi İran İslam Cumhuriyeti'nin IRIB TV5 kanalında yayınlanacak.

Yönetmenliğini Hasan Kıraç’ın ve yapımcılığını Melih Sezgin’in üstlendiği “Kırık Kalpler” dizisi yarından itibaren yerel saatle 23.00’de İran’ın TV-5 kanalının ekranlarında yayınlanacak.

2009 Türk yapımı "Kırık Kalpler" dizisi; başına gelen kötü olaylar karşısında bir türlü duaya yanaşmayan ve duayı önemsiz gören kişiye bir "Dua Çocuğu"geliyor. Kişiye "Beni göndermen gereken yere ulaştırdığında işlerin daha kolay çözülecek" mesajını veriyor. Dua Çocuğu, kişinin henüz edilmeyen ama ileride edilecek duanın temessülü olarak yer alıyor projede. Her bölümde...

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 2 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Yönetici
  Admin 06 Ocak 2019, Pazar
Aslında pek de din ve kültürümüzü yansıtmayan ve çoğu Batı hayranı sözde İslami Türk dizilerinin İran İslam İnkılabı Devlet Televizyonlarında (IRIB) gösterilmesine rağmen; bizim öz kültürümüzü kendisinde bulduğumuz İran film ve dizilerine TRT ekranlarında hiç karşılaşmamamız ve sadece internet ortamında bir kaçını izleyebilmemiz ne kadar üzücüdür. Keşke İran film ve dizilerini TRT televizyonlarında görebilsek. Ya da iFilm TV gibi İran sineması üzerine olan TV grupları, İran film ve dizilerini Türkçe altyazı ve dublaj ile gösterecek bir kanal da açsalar. Neyse.
Avatar
Üye
  faqatfilmeirani 11 Şubat 2019, Pazartesi
Yenikaynak dertlerimize ortak arzularımıza tercüman olmuşsunuz adeta. Sözde İslami Türk Dizileri ile ’İslamın Cumhuriyetinde’ temsil olunmak istemediğimiz gibi Türk televizyonlarında İslami İran dizileri seyretmek istiyoruz; bu dahi olmazsa en azından Sahar Tv ya da Hispan Tv gibi kanallar açılsa...