İran'ın Ashab-ı Uhdud animasyon filmi birçok ülkede gösterime girecek

İran'ın Ashab-ı Uhdud animasyon filmi birçok ülkede gösterime girecek 01 Ocak 2018

İranlı yönetmen Muhammet Emin Hamedani'nin son animasyon filmi Fihrist-i Mukaddes, Sony Pictures şirketi tarafından uluslararası çapta sinemalarda gösterilecek.İranlı yönetmen Muhammet Emin Hamedani, Sony Pictures firması ile anlaşıldığını söyleyip animasyon filmin uluslararası çapta gösteriminin pek yakında başlayacağını bildirdi.İran animasyon filmi فهرست مقدس The Holy Cast (Mukaddes Fihrist) 2017, Kur'an-ı Kerim'de geçen Ashab-ı Uhdud hikayesini işliyor. Kökten bir inançla Allah'a bağlı oldukları için, kafirlerin yakalayıp çukurlara attığı ve diri diri yaktıkları bu Yemenli imanlı toplumun destansı öyküsü.Ashab-ı Uhdud animasyon filmi İsfahan'da düzenlenen 30. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivalinde Jüri Özel Ödülünü kazanmıştı.Filmin Farsça orjinal seslendirmesini Meryem Şirzâd'ın öncülüğünde Cengiz Celilvend, Hüsrev Hüsrevşahi, Behram Zend, Nasrullah Medkalçi ve Ekber Mennani gibi ünlü bir grup İranlı ses oyuncusu gerçekleştirdi.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    4
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Yönetici
  Admin 01 Ocak 2018, Pazartesi
Bugün de pek farklı değil hani..
ABD ve Hicaz işgalcisi Suud bir şer ittifakı kurup yine iman ehli Yemen’i üç yıldır bombarduman altında tutuyor..
Düğün törenlerini, eza meclislerini, okulları, camileri, pazarları bombalayıp sivilleri diri diri yakıyor..
Lakin vaad edilen zaman yakındır. Zalimler nasıl bir inkılapla devrileceklerini görecekler..
Avatar
Ziyaretçi
Muhammet Emin Aydın 03 Ocak 2018, Çarşamba
Böyle hikmet dolu Kur’an kıssalarının çocuklara çizgi film yolu ile aşılanıp öğretilmesi ne kadar güzel. Helal olsun İran’a!
Avatar
Üye
  61komurcu 13 Ocak 2018, Cumartesi
O birçok Ülkeden biride Türkiye Olsa çok iyi Olurdu.
İMZA
forumvahdet.