İran’ın Oscar adayı “Tarihsiz, İmzasız” liste dışı bırakıldı

İran’ın Oscar adayı “Tarihsiz, İmzasız” liste dışı bırakıldı

  Haziran 19, 2019

  211 Okunma

Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi İslami İran’ı temsil eden herhangi bir filmin adı olmadan final öncesi Oscar ödüllerinin “Yabancı Dilde En İyi Film” listesini açıkladı.

Variety dergisinin aktardığı habere göre, Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi 17 Aralık’ta 91. Oscar ödülleri için yarışan “Yabancı Dilde En İyi Film” listesini açıkladı.

Bu yılki Akademi Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı” için yarışan filmler arasında İranlı sinemacı Vahid Celilvend’in yönettiği بدون تاریخ بدون امضا (Bedûne Tarih, Bedûne İmza / No Date, No Sign) Tarihsiz, İmzasız (2018) filmi akademinin açıkladığı listeye giremedi. Kolombiya, Danimarka, Almanya, Japonya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Polonya ve Güney Kore'den filmlerin bu listede yer aldığı belirtildi.

91. Oscar Ödülleri adayları 22 Ocak 2019’da açıklanacak.

Bu sene Akademi Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı” için 87 ülkeden filmler katıldı.

Mehr Haber Ajansı

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.