İran'ın Oscar adayı "Tarihsiz, İmzasız" liste dışı bırakıldı

İran'ın Oscar adayı 22 Aralık 2018

Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi İslami İran’ı temsil eden herhangi bir filmin adı olmadan final öncesi Oscar ödüllerinin “Yabancı Dilde En İyi Film” listesini açıkladı.

Variety dergisinin aktardığı habere göre, Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi 17 Aralık’ta 91. Oscar ödülleri için yarışan “Yabancı Dilde En İyi Film” listesini açıkladı.

Bu yılki Akademi Ödülleri’nde "Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı" için yarışan filmler arasında İranlı sinemacı Vahid Celilvend’in yönettiği بدون تاریخ بدون امضا (Bedûne Tarih, Bedûne İmza / No Date, No Sign) Tarihsiz, İmzasız (2018) filmi akademinin açıkladığı listeye giremedi. Kolombiya, Danimarka, Almanya, Japonya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Polonya ve Güney Kore'den filmlerin bu listede yer aldığı belirtildi.

91. Oscar Ödülleri adayları 22 Ocak 2019’da açıklanacak.

Bu sene Akademi Ödülleri’nde "Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı" için 87 ülkeden filmler katıldı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir