İranlı Ermeni şehit "Vahik"in belgeseli yayımlanıyor

İranlı Ermeni şehit 06 Ocak 2019

Sinemacı Ruhullah İbadi'nin 8 yıllık İran-Irak savaşında şehit olan Ermeni asıllı askerlerle ilgili yazıp yönettiği “Asker Vahik” adlı belgesel İran İslam Cumhuriyeti devlet belgesel televizyonu IRIB Ofogh TV'de yayımlanıyor.

Sinemacı Ruhullah İbadi’nin Kutsal Savunma Dönemi’nde şehit olan Ermeni asıllı askerlerle ilgili yazıp yönettiği “Asker Vahik” adlı belgesel İran devlet televizyonunda yayınlanıyor.

“Asker Vahik” adlı belgesel 8 yıllık İran-Irak savaşında Müslüman olmamasına rağmen ülkesini savunmak için diğer vatandaşlarının yanında omuz omuza savaşan Şehit Vahik Bagdasariyan’ın hayatını ve İslam Devrim Lideri Ayetullah İmam Seyyid Ali Hamanei’nin geçtiğimiz yıllarda ailesiyle yaptığı ziyaretini anlatıyor.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir