İranlı Kürt yönetmen Berlinale Talents 2019'a davet edildi

İranlı Kürt yönetmen Berlinale Talents 2019'a davet edildi 06 Ocak 2019

İranlı genç kadın yönetmen Şilan Saadi, Berlin Uluslararası Film Festivali’nin yetenek geliştirme programına katılma hakkı kazandı.

İran İslam Cumhuriyeti Batı Azerbaycan eyaletinin Mahabad kentinde doğan İranlı Kürt yönetmen Şilan Saadi, yaptığı "Söz Veriyorum" adlı belgesel filmiyle Berlin Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen yetenek geliştirme programına (Berlinale Talents 2019) davet edildi.

Bu belgesel, terör örgütü DEAŞ işgalinden sonra Türkiye’nin Diyarbakır kentindeki mülteci kampına yerleşen ve şimdi farklı ülkelerde olan 7 Yezdi kızın dört yıllık zorlu hayatını anlatıyor.

Sözü geçen programa dünyanın dört bir köşesinden seçilen 250 genç yönetmen katılıyor. Bu sene yetenek geliştirme programına katılmak için 130 ülkeden 3400 kişi baş vurmuştu.

Yetenek geliştirme programı önümüzdeki 9–14 Şubat günlerinde “Hatalar Nasıl İlerlemeye Dönüşüyor” başlığı altında Berlin Uluslararası Film Festivali ile eş zamanlı olarak yapılacak.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir