Kanun Kitabı filmi hâla dikkat çekiyor

Kanun Kitabı filmi hâla dikkat çekiyor 06 Haziran 2018

İran yapımı Kanun Kitabı (2009) filmi seyirci toplamaya devam ediyor

İran İslam Cumhuriyeti ve Lübnan ortak yapımı کتاب قانون (Ketabe Ghanouin / Ketab-e Ghanoon / The Book of Law) (2009) izleyiciye doymuyor.

Kanun Kitabı (2009) adlı komedi-dram filminde mühendis Rahman Tevana, uluslararası bir projede çalışırken Juliet Khamse adlı Hristiyan bir kıza aşık olur. Juliet İslam dinine girer ve adını  Âmine olarak değiştirir. İran'a geldiğinde kocası ve kayınları da dahil olmak üzere bazı İranlı Müslümanların davranışlarının Kur'an öğretileri ile uyuşmadığını görür.Muhammet Rahmaniyan'ın senaryosunu yazıp Maziyar Miri'nin yönetmenliğini üstlendiği Kanun Kitabı (2009) filminde Perviz Perestui, Davut Fethali Bigi, Nigar Cevahiriyan, Seyyid Mihrdad Ziyai, Feribe Cedikar, ve Feride Sipah Mansur gibi başarılı oyuncuların yanısıra Juliet-Âmine rolü için Lübnanlı oyuncu Darine Hamze de yer alıyor.
  • Beğen
    3
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  beyleri 08 Haziran 2018, Cuma
Filmi site arşivinde bulamadım... En kısa sürede arşive eklenirse bizler de temaşa etme fırsatı buluruz...