Kazakistan'dan Kelile ve Dimne Çizgi Filmine Ödül

Kazakistan'dan Kelile ve Dimne Çizgi Filmine Ödül 09 Ağustos 2017

İran yapımı "Kelile ve Dimne" adlı çizgi film dizisi, Astana’da düzenlenen Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Yönetmenliğini Ali Rıza Tevekküli Bina ve yapımcılığını Zehra Haşimi’nin üstlendiği “Kelile ve Dimne” adlı çizgi film, bu sene 13’üncüsü Kazakistan’ın başkenti Astana’nın ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin çocuk filmleri kategorisinde Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu

Doğunun en ünlü masallarından ve dünya klasiği olan “Kelile ve Dimne”nin hikayelerinden esinlenerek sinemaya uyarlanan çizgi film, iki çakal yavrusunun ormandaki maceralarını anlatıyor.

Bu festivale İran da dahil Fransa, Hollanda, Çin, Afganistan, Gürcistan, Tunus, Meksika, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Danimarka ve Kazakistan’dan katılan filmler sinemaseverlerle buluştu.

Geçtiğimiz 22 Temmuz tarihinde başkent Astana’da başlayan sözü geçen film festivali 28 Temmuz’da sona erdi.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir