Polonya'da "A157" en iyi belgesel film olarak seçildi

Polonya'da 22 Aralık 2016

Behruz Nuranipur'un yönetmenliğinde çekilen "A157" adlı belgesel film 16. Uluslararası Watch Docs Film Festivali'nde en iyi film olarak seçildi.

İranlı yönetmen Behruz Nuranipur'un yönetmenliğinde yapılan “A157” adlı belgesel filmin Polonya’da organize edilen 16. Uluslararası Watch Docs Film Festivali’nde en iyi belgesel film olarak seçildiği açıklandı.Söz konusu belgesel film geçenlerde İran’da düzenlenen “Uluslararası Fecr Film Festivali”, “Sinema Hakikat” ve “Direniş Film Festivali”ne de katılmıştı.

İran yapımı “A157” adlı belgesel film ayrıca Almanya’da düzenlenen  59. Uluslararaaı Leipzig Film Festivali ve Document Art Film Festivali’nde ve Fransa’da organize edilen 14. Uluslararası Signes de Nuit Film Festivali'nde gösterime girmişti.

A157 Belgeseli; Suriye'deki savaş ve terörün vahşetlerini göz önüne seriyor. Belgesel, üç hamile kızın savaş, şiddet ve cinsel istismara dayalı hikayelerini işliyor.

Dünya genelinde insan hakları alanında en önemli film festivalı olarak bilinen Uluslararası Watch Docs Film Festivali bu yılın 9-15 Aralık tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşmişti.

Mehr News
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir