Satıcı (2016) en iyi on film listesinde yer aldı

Satıcı (2016) en iyi on film listesinde yer aldı 22 Aralık 2016

Ünlü eleştirmen Keith Taylor, Asğar Ferhadi’nin yönetmenliğiyle yapılan “Satıcı” filmini hazırladığı en iyi ilk on film listesine ekledi.

Asğar Ferhadi’nin yönetmenliğiyle yapılan İran filmi فروشنده (Furuşende) (Satıcı) (2016), uluslararası çaptaki başarılarına devam ediyor. Son olarak bunlara, ünlü sinema eleştirmeni Keith Taylor’un hazırladığı 2016 yılının en iyi ilk on film listesinde yer aldığını da ekleyebiliriz.İran içinde de yoğun bir ilgiyle karşılanan “Satıcı” filmi ünlü İranlı yönetmen Ferhadi’nin eski filmleri gibi dünya çapında başarılı bir performans sergilemektedir.

Bu konuyla ilgili şuna da değinmemiz gerekiyor ki, İran sinemasının bütün dikkatleri üzerine çekmesinin farklı etkenleri vardır. Nitekim ki bu etkenlerden birisi hiç şüphesiz diğer ülkelerin filmlerine kıyasla az maliyetle, kaliteli ve sade filmlerin üretilmesidir. Diğer bir etken de bu filmlerin uluslararası festivallerde yer alıp parlamasıdır.

Mehr News
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir