“Söğüt ve Rüzgar” Filmi Gösterime Girdi

“Söğüt ve Rüzgar” Filmi Gösterime Girdi

  Haziran 19, 2019

  1.629 Okunma

İran filmi "Söğüt ve Rüzgar" (1999) gösterime girdi.

Senaryosunu Abbas Kiyarüstemi'nin yazdığı ve Muhammed Ali Talibi'nin yönettiği İran-Japonya yapımı film; بيد و باد (Bid-u Bâd) (Söğüt ve Rüzgar) (1999) gösterime girdi.

İran'ın kuzay bölgesinde yağmur yağmaya başlamıştır. Okula yeni gelen Rıza ilk defa yağmur görürken, diğer yandan Kuçek ise top oynarken camı kırdığı için okuldan atılmıştır. Okula geri dönebilmesi için gün bitmeden bir cam getirip takması gerekmektedir çünkü soğuk ve fırtına gelmek üzeredir. Bu görev küçüğü arayışa sevk ederken maddi durumu iyi olan Rıza ona yardım eder. Uzak yerdeki camcıdan dönüş ise bir zamanla yarışa döner.

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.