Suriye, Direniş Filmleri Festivaline 4 Filmle Katılıyor

Suriye, Direniş Filmleri Festivaline 4 Filmle Katılıyor

  Haziran 19, 2019

  325 Okunma

Suriye Devleti Sinema Genel Kurumu, İran İslam Cumhuriyetinde düzenlenen ve 23 Arap ve yabancı ülkeden direniş filmlerinin yarıştığı 15. Uluslararası Direniş Filmleri Festivaline uzun metrajlı 4 film ile katılıyor.

Festivale katılan Suriye yapımı filmler: Basil Hatip’in “Baba”, Necdet Anzur’un “Red el Kadaa” Jud Said’in “Homs Yağmuru” ile Gassan Şmeyt’in “Suriyeli Lilit”.

Sinema Kurumu Genel Müdürü Murat Şahin düzenlenen basın toplantısında, Suriye ile İran arasındaki kültürel yakınlaşmanın dışarıdan giren ideolojilere karşı direniş ideolojisini savunan söylevlerin birleştirilmesi hedefiyle derin olmasını umduğunu ifade etti.

SANA (Suriye Arap Haber Ajansı)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.