Tebriz tiyatrosu da Traktörsazi gibi zirve yapmalı

Tebriz tiyatrosu da Traktörsazi gibi zirve yapmalı 19 Kasım 2018

İranlı sinemacı Emir Caferi, Tebriz’de düzenlenen Uluslararası Elif Tiyatro Festivali’nin açılış töreninde, Tebriz tiyatrosunun da Traktörsazi takımı gibi parlak bir performans sergilemesini temenni etti.

Uluslararası Elif Tiyatro Festivali’nin açılış töreni 18 kasım tarihinde il yöneticileri ve yetkilileri yanı sıra sanat dünyasının ünlü isimlerinin katılımıyla Tebriz kentinde düzenlendi.

Festivalin özel konuğu olan sinema ve tiyatro oyuncusu Emir Caferi konuşmasının başında Doğu Azerbaycan valisinin değiştiğine atıfta bulunarak, yeni valinin himayesi sayesinde Tebriz tiyatrosunun da Traktörsazi takımı gibi zirve yapması umudunda olduğunu bildirdi.

Ünlü oyuncu konuşmalarının devamında ayrıca, Traktörsazi takımı yatırımcıların tiyatro alanında da yatırım yapmasını arzu etti.

Bunlara ilave olarak “Dilek” balonları da festivalin katılımcıları tarafından uçuruldu. Tiyatro oyuncusu Seyyid Ali Salihi ile Doğu Azerbaycan’ın birçok eski sanatçısı da festivalin diğer konuklarındandı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir