Tebriz’de uluslararası Aşıklar toplantısı düzenlendi

Tebriz’de uluslararası Aşıklar toplantısı düzenlendi 04 Aralık 2018

Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve İran’dan Aşıklar gruplarının katılımı ile Tebriz’de Uluslararası Aşıklar Toplantısı düzenlendi.

İran İslam Cumhuriyeti'nin Doğu Azerbaycan İli Kültür Müdürü Seyyid Muhammed Hüseyin Bulaği toplantıda yaptığı açıklamada, toplantının 4 gün süre ile devam edeceğini ve bölge ülkelerinden gelen Aşıkların yanında İran İslam İnkılabının 18 ilinden de Aşıkların katılacağını söyledi.

Toplantı için 43 makale gönderildiğini ve bunların arasından 7’sinin seçildiğini ve üçünün toplantıda okunacağını ifade eden Bulaği, Aşıklar müziğinin bölge halkının en eski sanatlarından olduğunu söyledi.

İslami Şura Meclisi Milletvekili Ahmet Ali Rıza Beygi de kültür ve sanatın milletleri bir birine bağladığını belirterek, "Sanat dili ve müzik tarihin ve geçmişin açıklanması ve onlar arasında birlik yaratmak için en iyi yoldur." dedi.

IRNA
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir