Top, Şut, Cam (2012) filmi çocukları camiye alıştırmayı konu alıyor

Top, Şut, Cam (2012) filmi çocukları camiye alıştırmayı konu alıyor 02 Ağustos 2017

İslami İran filmi, Top, Şut, Cam (2012) futbol ve diğer etkinlikler ile çocukları camiye alıştırmayı konu alıyor.

İran İslam Cumhuriyeti Radyo ve Televizyon Kurumu (IRIB) TV2 yapımı film توپ، شوت، شیشه (Top, Şut, Cam) (2012) çocukların mescit ve camiye alışmasını konu alıyor.

Behmen Şehrivan'ın yönetmenliğini üstlendiği, Top, Şut, Cam (2012) filmi IRIB TV2 ve İran'ın devlet çocuk televizyonu Pooya TV kanallarında yayınlandı.

Filmin konusu şöyle: 5 çocuk top oynarken kazara camları kırmış ve mahalle sakinleri onları sokakta top oynamaktan men etmişlerdir. Birgün müezzinin ricası ile cami işlerine yardım eden çocuklara, mükâfat olarak caminin arka bahçesinde top oynamalarına imkan sunulur. Fakat, vakit namazlarına gelen bazı yaşlı emekliler, huzurları bozuluyor diye çocukları camiden uzaklaştırırlar. Acaba İmam ve Müezzin ne gibi bir yöntem izleyecektir? Her biri farklı yapıda olan 5 çocuk nasıl davranacaktır?

Yeni Kaynak
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir