Tümgeneral Kasım Süleymani'den "23 Kişi" filmi setine ziyaret

Tümgeneral Kasım Süleymani'den 06 Ekim 2018

İran İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, 23 Kişi filmi setini ziyaret etti.

Sinemacı Mehdi Caferi’nin yönetmenliğini üstlendiği, 8 yıl süren İran- Irak savaşında esir düşen 13 ila 17 yaş arası genç yetişkinlerin gerçek hikayesini anlatan ۲۳ نفر (Yirmi Üç Kişi) sinema filminin çekimleri Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin huzurunda başladı.

İranlı yazar Ahmed Yusefzade’nin aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan “23 Kişi” filmi setini ziyaret eden Tümgeneral Süleymani, filmde rol alan genç yetişkin oyuncularla samimi bir ortamda söhbet etti.

Çekim sırasında yönetmen Mehdi Caferi ile filmin yapımcısı Muctaba Faraverde eserle ilgili bilgi verdi.

Tümgeneral Süleymani, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, 8 yıllık Kutsal Savunma’daki anıların önemine değinerek, “23 Kişi” adlı kitapta anıları anlatılan genç mahkumların özelliklerine işaret etti.

Bu film, 1983’te İran-Irak savaşı sırasında gönüllü olarak cepheye giden ve sahada Irak güçleri tarafından yakalanan bir grup İranlı genç yetişkinin anılarını anlatıyor.

Ehlibeyt Haber
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir