Türk(!) dizilerinin rezilliği Afganistan halkını da bezdirdi

Türk(!) dizilerinin rezilliği Afganistan halkını da bezdirdi 04 Ocak 2017

​Türkiye’de üretilen dizilerin Afganistan milletinin inanç ve kültürüne ters düşmesi bu ülkenin insanlarını da isyan ettirdi.Afganistan’da geçmiş yıllarda en çok Hindistan yapımı diziler ilgi görürken, son zamanlarda Türkiye’de yapılan diziler yavaş yavaş Afganistan medyasında boy göstermeye başladı.

Afganistan halkı Türkiye’nin müslüman bir ülke olduğunu düşünerek Türk dizilerin de İslam ilkelerine göre hazırlandığını zannediyordu.

Ancak televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayan Türk dizilerindeki diz boyu ahlaksızlık ve muhtevasız senaryolar Afgan halkını isyan ettirdi.

Afganistan’ın kültür, aile ve toplum alanlarında faaliyet yürüten aktivistler, Türk dizilerinin içindeki ahlaksızlığın kesinlikte Afganistan milletinin İslamî kültürü ile bağdaşmadığını ve bu insanların üzerinde olumlu etki yerine olumsuz etki yaptığını belirtiyor.

Ehlibeyt Haber
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir