Türkiye ve İran'dan sinema işbirliğini geliştirme vurgusu

Türkiye ve İran'dan sinema işbirliğini geliştirme vurgusu 01 Mayıs 2019

İran Farabi Sinema Kurumu Genel Müdürü, Konya Kültür ve Turizm İl Genel Müdürü ile yaptığı görüşmede, İran ve Türkiye arasında sinema sektöründe işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaptı.

İran Farabi Sinema Kurumu Genel Müdürü Ali Rıza Tabeş, Konya Kültür ve Turizm İl Genel Müdürü Abdüssettar Yarar ile Uluslararası Fecr Film Festivali’nde görüştü.

İran’ın başta Türkiye olmak üzere komşularıyla külür, din ve tarih açısından ortak paydalara sahip olduğuna işaret eden Tabeş, iki ülke arasında ortak sinema yapımları, film festivalleri ve ikili işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Konya Kültür ve Turizm İl Genel Müdürü Yarar da bu görüşmede yaptığı açıklamada, İran sinemasının Türkiye’de özel konumu olduğunu belirterek, Konya Film Festivali’nde İranlı ünlü yönetmenler Rıza Mir-Kerimi ve Mecid Mecidi’ye onur ödülü verildiğini açıkladı.

Uluslararası Fecr Film Festivali’nin düzenlenmesinin önemli ve bölge ve Asya sinemasında etkili olduğunu bildiren Yarar, ‘İran ve Türkiye arasında sinema sektöründe işbirliğinin artması, bizim için önem arzediyor’ diye ekledi.

IRNA
  • Beğen
    3
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  Kulbeiahzan 17 Mayıs 2019, Cuma
Ortak çalışmanın bizim sinema sektörümüze ahlakı getirmesi temennisiyle. Hayırlara vesile olsun.