Türkiye'den İran yapımı kısa filme ödül

Türkiye'den İran yapımı kısa filme ödül 12 Kasım 2017

İran sinemasını temsil eden "Hayvan" isimli kısa film, Türkiye’de düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nde ödüle layık görüldü.

Yönetmenliğini Behmen ile Behram Erk’in üstlendiği “Hayvan” isimli kısa film bu yıl 18’incisi Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin uluslararası kurmaca dalında “Altın Kedi En İyi Film Ödülü”nü kazandı.

Altın Kedi için uluslararası kategoride yarışan filmler jüri başkanı András Muhi ve diğer jüri üyeleri Alev Fatoş Parsa, Sali Saliji Sallini ve Murat Tolga Şen tarafından değerlendirildi.

Diğer İranlı yönetmen Alale İzedi’nin yaptığı “Tasiyan” adlı kısa filmin de bu festivalin uluslararası kurmaca dalına katıldığı belirtildi.

18. İzmir Uluslararası Kısa Film Festivali, başta Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Sinema Genel Müdürlüğü olmak üzere, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bornova Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi'nin katkılarıyla 7-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir