Turuncu Günler filmi Hong Kong Film Festivalinde

Turuncu Günler filmi Hong Kong Film Festivalinde

  Haziran 19, 2019

  394 Okunma

İranlı yönetmen Areş Lahuti’nin yönettiği ‘Turuncu Günler’ filmi, 18. uluslararası gösteriminde bu defa Hong Kong Film Festivali’nde vizyona girecek.

İranlı yönetmen Areş Lahuti’nin yönettiği ‘Turuncu Günler’ filmi, 43. Uluslararası Hong Kong Film Festivali’nde vizyona girecek.

18 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Hong Kong’da düzenlenecek 43. Uluslararası Hong Kong Film Festivali, ilk olarak 1977 yılında faaliyete başladı. Festival, Asya film yapımcılarının filmlerini tanıtmak için saygın bir etkinlik olarak bilinmektedir.

Daha önce Almanya Mannheim Film Festivali’nde en iyi film, Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu ödülü ve Dünya Kiliseleri ödülünü alan ‘Turuncu Günler’, 4. İran-Toronto Sinema Festivali’nde de en iyi senaryo ve en iyi kadın oyuncu ödüllerine değer görüldü.

Bu film ayrıca 19. Calgary Film Festivali’nin Buluş dalında, 14. Zürih Film Festivali ile 42. Sao Paulo Film Festivali’nin ana yarışma dalı ve Polonya Tofifest Film Festivali gibi birçok uluslararası film etkinliğinde vizyona girmiştir.

Areş Lahuti’nin ilk sinema filmi sayılan ‘Turuncu Günler‘de, mevsimlik işçilerin istihdamı için aracı olan 45 yaşında bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Hediye Tahrani, Ali Musaffa, Mihran Ahmedi, Alirıza Üstadi, Jila Şahi, Rüya Hüseyni, Sedef Asgeri, Leyli Ferhatpur, Ekrem Alemdar, Emin Gülistane ve Siyamek Edib filmde rol aldı.

IRNA

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız yada üye olmanız gerekiyor!
Yeni Kaynak sitemizde bulunan film, video ve fragmanları ve diğer tüm vidyolar çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube, google, aparat vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Server'imize kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Yeni Kaynak sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.