Varoonegi (2017) filmi 2018 Akademi Ödüllerinde İran'ı temsil edebilir

Varoonegi (2017) filmi 2018 Akademi Ödüllerinde İran'ı temsil edebilir 18 Eylül 2017

İran İslam İnkılabı yapımı Varoonegi / Ters Çevirme (2017) filmi 2018 Akademi Ödüllerinde ülkeyi temsil edebilir

İran İslam Cumhuriyeti resmi sinema kanalı iFilm TV'nin bildirdiğine göre Behnam Behzadi'nin yönettiği 2017 yapımı وارونگی (Varoonegi / Ters Çevirme) filminin 2018 Akademi Ödüllerinde İran'ı temsil etme olasılığı yüksek.

Raporlara göre, 2018 Oscar ödülü için sunulabilecek bir çok yeni İran filminin var olması ile beraber, bunların arasından Varoonegi filminin seçilmesi ihtimali yüksek.Varoonegi filmi, hayatı ve geleceği konusunda artık kendisinin karar vermesi gerektiğine inanan Nilüfer'in hikayesini işliyor.

Filmin adı Farsçada وارونگی  (İngilizce: Inversion) olup meteroloji biliminde hava kirliliğine neden olan Termal İnversiyon (Sıcaklık Terselmesi) konusuna bir atıftır.

Lakin film, Türkiye'de "Nilüfer'in Kararı" ismi ile yayımlandı.

Filmin Fragmanı:İran filmi Varoonegi / Inversion / Ters Çevirme (2017) birçok ülkede uluslararası film festivallerine katıldı.

Behnam Behzadi'nin dördüncü uzun metraj filmi olan Varoonegi / Inversion (2017) filmi Cannes Film Festivali'ne de katılmış ve seyirciler ve eleştirmenler tarafından beğeni ile karşılanmıştı.

Yeni Kaynak
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Musa 27 Eylül 2017, Çarşamba
FilmArtı tarafından Türkiye hakkı bulunan bir film ama daha hiçbir yerde nasip olmadı izlemek.