Wishbone (2017) New York'ta sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor

Wishbone (2017) New York'ta sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor 14 Ocak 2019

İranlı yönetmen Ali Atşani’nin yaptığı “Wishbone” isimli film, ABD’de düzenlenecek NuKhu Film Festivali’nde gösterilecek.

Yapımcılığı ve yönetmenliğini Ali Atşani’nin üstlendiği “Wishbone” isimli film, ABD’nin New York kentinin ev sahipliğinde düzenlenecek NuKhu Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşacak.

ABD’de düzenlenen 10. Uluslararası Angelica Film Festivali’nin “En İyi Sosyal Mesaj Ödülü”ne sahip olan “Wisbone” filmi, 2002 yılında Tahran’da İranlı milli sporcu Nasır Muhammedhani’nin eski eşi Lale Seherhizan’ı bıçaklayarak öldüren ve idam cezasına çarptırılan 40 yaşındaki Şehla Cahed adlı kadının gerçek hikayesini anlatıyor.

NuKhu Film Festivali 12 Ekim 2019 tarihinnde kapılarını sinemaseverlere açıyor.

Başrollerini Hüseyin Yari, Mitra Haccar, Azade Mehdizade ve Mahçehre Halili’nin üstlendiği film geçenlerde İngiltere’de organize edilen 2017 Londra Bağımsız Sinemacılar Birliği Festivali’nde jüri heyeti tarafından en iyi film olarak seçildikten sonra ödül kazanmıştı. Bu film ayrıca ABD’de düzenlenen 2017 Uluslararası Atlanta Film Festivali ve Uluslararası Ridgefield film festivallerine de katılmıştı.

Mehr Haber Ajansı
  • Beğen
    3
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı, film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir